Judocy Gwardii Szczytno bardzo dobrze zaprezentowali się podczas dwóch imprez,które odbyły się w Płocku.

Osiem medali w Płocku
Spośród zawodników Gwardii Szczytno aż czworo stanęło na najwyższym stopniu podium

Siedem osób – sześć medali: taki jest plon walk szczytnian w XII Otwartych Mistrzostwach Płocka Dzieci, Młodzików i Juniorów. W zawodach wystartowała rekordowa liczba 250 uczestników – nie tylko z Polski. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Zofia Rykowska (młodzicy, 48 kg), Martyna Mróz (juniorzy młodsi, 52 kg) i Michał Jędrzejczyk (juniorzy młodsi, +73 kg). Trener Tadeusz Dymerski wyróżnił szczególnie Michała Jędrzejczyka, który wygrał cztery walki, z czego trzy przed czasem. Srebro w Płocku wywalczyli: Maja Rykowska (dzieci starsze, 48 kg) oraz Bartosz Kukliński (dzieci starsze, 42 kg). Wiktor Dodajewski w kategorii 60 kg dzieci starszych był trzeci. Tuż za podium znalazła się Natalia Dodajewska (dzieci starsze, 48 kg).

- To chyba nasz najlepszy występ w tym półroczu – podsumowuje szkoleniowiec Gwardii.

Młodsi dali dobry przykład starszym. W VI Pucharze Polski Judo Masters, rozpoczętym tuż po zakończeniu zmagań adeptów, zawodnicy Gwardii dwukrotnie stawali na podium. Tadeusz Dymerski zwyciężył w kategorii 100 kg (M 8), natomiast Marcin Lipiński, mieszkający obecnie w Gdańsku, ale broniący wciąż barw szczycieńskiego klubu, był drugi w kat. 81 kg. Na matach w kategorii masters rywalizowało około 100 zawodników.