Piłkarzom Korony Mazur, reprezentującym Szczytno i województwo w finałowym Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, nie udało się wskoczyć na podium. Nasza drużyna została sklasyfikowana na miejscach 5-8.

Podopieczni Mirosława Kowalskiego, startujący w kategorii chłopców starszych (rocznik 1999) zajęli w Warszawie pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej. Przegrali z Gimnazjum Łomazy, wygrali 5:2 z Siedlcami i 3:1 z Gorlicami. W ćwierćfinale trafili na drużynę z Gimnazjum w Barlinku i ulegli rywalom 0:1. W meczu tym nie mógł wystąpić kluczowy zawodnik zespołu Kacper Kacprzak, który doznał kontuzji kolana i musiał złożyć wizytę w szpitalu.

- Na pierwsze miejsce może szans nie było, ale trzecie miejsce mogliśmy zająć – mówi trener Mirosław Kowalski. - Chłopcy zobaczyli premiera, panią minister sportu, dostali piłki, dresy.

Szczycieński szkoleniowiec wyróżnił oprócz kontuzjowanego Kacprzaka Krystiana Ciężara, Bartosza Borsa i Wiktora Tradkowskiego.