Pierwsza połowa lipca to dla zawodników AKB start w trzech imprezach biegowych. Artur Trochimowicz i Kazimierz Czarnota w ciągu dwóch dni pokonali, bagatela, ponad 50 km.

Z Opinogóry do Mławy

Lipcowe występy szczytnianie rozpoczęli od XXIX Ciechanowskiej Piętnastki. Trasę z Opinogóry do Ciechanowa przemierzyło 153 biegaczy. Najszybciej z zawodników AKB finiszował Henryk Mankielewicz, który do biegania powrócił po rocznej przerwie. Dystans 15 km pokonał w 1.00,48 godz., co dało mu 30. miejsce. Lokaty pozostałych szczytnian: 82. Artur Trochimowicz (1.11,46), 90. Kazimierz Czarnota (1.12,47), 115. Waldemar Baranowski (1.18,55), 125. Stefan Jankowski (1.22,31).

Zawodnicy AKB uczestniczyli również w przeprowadzonym w minioną sobotę XI Ogólnopolskim Biegu o Kryształową Perłę Jeziora Narie. Ponownie jako pierwszy ze szczytnian na mecie zameldował się Henryk Mankielewicz – 33 km przemierzył w 2.18 godz. Trasą w pobliżu Morąga biegli również: Kazimierz Czarnota, Artur Trochimowicz, Wojciech Szydlik, Stefan Jankowski i Jan Majewski. Dzień później troje zawodników AKB uczestniczyło w Mławie w imprezie pn. II Trial Half Marathon. Kazimierz Czarnota na pokonanie 22,5 km potrzebował 2.08,35 godz., natomiast Artur Trochimowicz – 2.10,48. W Mławie wystartowała również Jolanta Matacz, która pobiegła na 9 km, zajmując wśród kobiet 2. miejsce.